Çini çalışmalarım


Uzun süre üzerinde çalıştığım bir çalışmam. Henüz tamamlanmadı.Çini çalışması oldukça zevkli bir çalışmadır. Yeni başlayacak arkadaşlarım için boyanmamış boş desenler ekleyeceğim. Yapım aşamalarını da anlatayım.
Öncelikle boş bir paspartuya ve boyalara ihtiyacımız var. 

 Boya olarak Talens guaj boyalarını tercih ediyoruz. 
Eskiz kağıdı,çeşitli boylarda fırçalar (Pepeo,Wınsor Newton,Da Vıncı,)önerebileceğim fırçalar 1-0-00-000  fırça numaralarımız. 
Öncelik olarak desenimiz bulup eskiz kağıdımızı üzerine koyarak desenin aynısınız çıkartıyoruz. Çıkarttığımız deseni beyaz paspartunun üzerine tersini yerleştirerek deseni paspartuyaya çıkartıyoruz. 

Çıkarttığımız desenin renklerini ayarlıyoruz. Boyama işlemi tamamlandıktan sonra kenar tahrirlerini siyah rotring mürekkebi ile 000 fırçamız ile incecik çekiyoruz.


 Son aşama kenarları silgi ile temizlenerek çerçeveye gönderiyoruz. İşte hazır. 2 yorum:

  1. aynı yöntemle bende yapıyorum böyle bir tablo sizinki çok güzel olmuş tezhip eğitimi alıyorsunuz sizde sanırsam bende bu sene başladım tezhipe çiniye

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Evet tezhip eğitimi alıyorum. Benim bu yıl 2. senem. Haftada 3 gün günde 4 saat alıyorum. Ayrıca evde de oldukça çalışıyorum. Yardımcı olabileceğim bir şey olursa seve seve.

      Sil